Rafy koralowe w Egipcie

rafa-koralowaRafy koralowe zachwycają ludzi z całego świata swoim pięknem. Jest to jedno z największych atrakcji naturalnego świata, który coraz bardziej znika z naszej rzeczywistości, rozwijali w cywilizowany świat, jednak znajdziemy na świecie jeszcze wiele miejsc naturalnych, wartych zwiedzenia. Jednym z takich są rafy koralowe, a szczególnie te w Egipcie. Chociaż nie znajduje się tam aż tyle raf koralowych co w Australii albo w południowo-wschodniej Azji, można tam zobaczyć naprawdę przepiękne miejsca świata podwodnego.

Rafy koralowe znajdują się pod wodą Morza Czerwonego są usytuowane wzdłuż wybrzeży, na odcinku około 2000 kilometrów i mają po 5000-7000 lat. Co ciekawe, w Morzu Czerwonych znajdziemy ponad 1200 gatunków ryb i to niektóre takie, jakich nie zobaczymy nigdzie indziej na świecie. Ryby, które tam występują zachwycają bardzo ciekawym wyglądem czy tez niezwykłym trybem życie. W tamtych rejonach możemy również znaleźć ryby z otwartego morza, w tym rekiny. Ponadto możemy tam spotkać żółwie morskie, ukwiały, rozgwiazdy, jeżowce, mięczaki albo skorupiaki.

Rafy czerwonomorskie są objęte ochroną w ramach parku narodowego Ras Muhammad, który jest jedynym morskim parkiem narodowym w Egipcie, z którego jedynie 12 powierzchni parku jest ogólnodostępne. Podwodny świat raf koralowych można również podziwiać z łodzi z przeźroczystym dnem. Rafy w Egipcie są niewątpliwie rewelacyjnym miejscem naturalnego świata, który warto zwiedzić.